Dünya Haber Girişi: 06.07.2021 - 15:28, Güncelleme: 06.07.2021 - 15:28

Bakan Soylu'yu eleştiren Kılıçdaroğlu Gergerlioğlu'na sahip çıktı

 

Bakan Soylu'yu eleştiren Kılıçdaroğlu Gergerlioğlu'na sahip çıktı

Kılıçdaroğlu:"Anayasa Mahkemesi karar alıp 'Serbest bırakılsın' dedi.Karar bağlayıcı. Ama Gergerlioğlu halen içeride"
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında bazı açıklamalarda bulundu. Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında hak ihlali kararı vermesine değinenen Kılıçdaroğlu konu ile ilgili şu açıklamaları yaptı:" Ömer Faruk Gergerlioğlu bir tweet paylaştı diye apar topar hapishaneye konuldu. Anayasa Mahkemesi karar alıp, “Serbest bırakılsın” dedi. Karar bağlayıcı. Ama Gergerlioğlu halen içeride. Hani haksızlık karşısında dilsiz şeytandı? Adaleti kendiniz için isteyip diğerleri için olmaz derseniz samimi olmazsınız."  KILIÇDAROĞLU, SÜLEYMAN SOYLU HAKKINDA ▪️"İçişleri Bakanı Cumhuriyet gazetesi aleyhine 1 milyonluk tazminat davası açıyor. Neden? Kendisini eleştirdikleri için. Pirüpak olsaydın kimse seni eleştirmezdi. Her ay 10 bin dolar alan siyasetçiyi neden açıklamıyorsun? Her ay 10 bin dolar rüşvet alan siyasetçi kimdir? Açıklayın, mahkemeye verin diyoruz, yapamıyorlar, yapmıyorlar. Neden? Ortaklar çünkü Hâlâ rüşvet alan adamı saklıyorsunuz, isim vermiyorsunuz. Eğer rüşvet alan birisini koruyorsan sen de onun bir parçasısın zaten. Bahçeli de onun bir parçası." KILIÇDAROĞLU, MELİH BULU İLE İLGİLİ ▪️"Bir insan göreve atandıktan sonra orayı kendi özel hapishanesi haline getirir mi? Boğaziçi Üniversitesi’ne atanan rektör Melih Bulu getirdi. Bir kişinin talimatı ile hareket ediyor. Böyle bir akademisyen olabilir mi? Ülkeyi yöneten insan kaçar mı? Gerçeklerden kaçıyorlar. İstedikleri kadar kaçsınlar, biz sokak sokak Türkiye’yi gezeceğiz." KILIÇDAROĞLU, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A YÖNELİK ▪️"TEKEL’i sattılar, kağıt fabrikalarını, barajları, arazileri, kupon arazileri, bankaları sattılar. Hayırsız bir evladın babadan kalma mirasını nasıl sattığını gözlemliyorsak aynısını yaptılar. ▪️Cumhuriyetin bütün birikimlerini sattılar. Şimdi para yok diyorlar. Para yok tabi. Çünkü her şeyi sattılar. Şimdi sıra geldi TEİAŞ’a. En kârlı şirketlerden biri. Satacak yer kalmadı. ▪️Türk Lirası, döviz karşısında eriyor. Faizler sürekli artıyor. İşsizlik 10 milyonu buldu. Yoksulluk, yolsuzluklar artıyor. Fiyatlar da artıyor. En ağır vergi enflasyon vergisidir. ▪️Adıyaman’da tütün üreticileri yolu kestiler. Onlar da adalet istiyorlar. Tek başına kıyılıp içen sarmalık tütün Türkiye’de yetişiyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin o güzel tütünlerini uluslararası sigara tekellerine teslim eden iktidar hangi iktidar? ▪️Bir devletin tank üretmemesi için devleti yönetenlerin özel çaba harcaması ne demektir? Egemen güçler tarafından teslim alınması demektir. Erdoğan’a sesleniyorum. Namuslu birisiysen, senin istediğin televizyona çıkalım tank paleti tartışalım. Cesaretin varsa ve namuslu bir adamsan!" ifadelerini kullandı.
Kılıçdaroğlu:"Anayasa Mahkemesi karar alıp 'Serbest bırakılsın' dedi.Karar bağlayıcı. Ama Gergerlioğlu halen içeride"

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında bazı açıklamalarda bulundu. Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında hak ihlali kararı vermesine değinenen Kılıçdaroğlu konu ile ilgili şu açıklamaları yaptı:" Ömer Faruk Gergerlioğlu bir tweet paylaştı diye apar topar hapishaneye konuldu. Anayasa Mahkemesi karar alıp, “Serbest bırakılsın” dedi. Karar bağlayıcı. Ama Gergerlioğlu halen içeride. Hani haksızlık karşısında dilsiz şeytandı? Adaleti kendiniz için isteyip diğerleri için olmaz derseniz samimi olmazsınız." 

KILIÇDAROĞLU, SÜLEYMAN SOYLU HAKKINDA

▪️"İçişleri Bakanı Cumhuriyet gazetesi aleyhine 1 milyonluk tazminat davası açıyor. Neden? Kendisini eleştirdikleri için. Pirüpak olsaydın kimse seni eleştirmezdi. Her ay 10 bin dolar alan siyasetçiyi neden açıklamıyorsun? Her ay 10 bin dolar rüşvet alan siyasetçi kimdir? Açıklayın, mahkemeye verin diyoruz, yapamıyorlar, yapmıyorlar. Neden? Ortaklar çünkü

Hâlâ rüşvet alan adamı saklıyorsunuz, isim vermiyorsunuz. Eğer rüşvet alan birisini koruyorsan sen de onun bir parçasısın zaten. Bahçeli de onun bir parçası."

KILIÇDAROĞLU, MELİH BULU İLE İLGİLİ

▪️"Bir insan göreve atandıktan sonra orayı kendi özel hapishanesi haline getirir mi? Boğaziçi Üniversitesi’ne atanan rektör Melih Bulu getirdi. Bir kişinin talimatı ile hareket ediyor. Böyle bir akademisyen olabilir mi? Ülkeyi yöneten insan kaçar mı? Gerçeklerden kaçıyorlar. İstedikleri kadar kaçsınlar, biz sokak sokak Türkiye’yi gezeceğiz."

KILIÇDAROĞLU, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A YÖNELİK

▪️"TEKEL’i sattılar, kağıt fabrikalarını, barajları, arazileri, kupon arazileri, bankaları sattılar. Hayırsız bir evladın babadan kalma mirasını nasıl sattığını gözlemliyorsak aynısını yaptılar.

▪️Cumhuriyetin bütün birikimlerini sattılar. Şimdi para yok diyorlar. Para yok tabi. Çünkü her şeyi sattılar. Şimdi sıra geldi TEİAŞ’a. En kârlı şirketlerden biri. Satacak yer kalmadı.

▪️Türk Lirası, döviz karşısında eriyor. Faizler sürekli artıyor. İşsizlik 10 milyonu buldu. Yoksulluk, yolsuzluklar artıyor. Fiyatlar da artıyor. En ağır vergi enflasyon vergisidir.

▪️Adıyaman’da tütün üreticileri yolu kestiler. Onlar da adalet istiyorlar. Tek başına kıyılıp içen sarmalık tütün Türkiye’de yetişiyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin o güzel tütünlerini uluslararası sigara tekellerine teslim eden iktidar hangi iktidar?

▪️Bir devletin tank üretmemesi için devleti yönetenlerin özel çaba harcaması ne demektir? Egemen güçler tarafından teslim alınması demektir. Erdoğan’a sesleniyorum. Namuslu birisiysen, senin istediğin televizyona çıkalım tank paleti tartışalım. Cesaretin varsa ve namuslu bir adamsan!" ifadelerini kullandı.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve sancakplus.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.