Mehmet Selim Kurt
Köşe Yazarı
Mehmet Selim Kurt
 

YANDIK ve SAVRULDUK

Düşünün kaçamayan tavşanlar, kuluçkadaki kuşlar, kaçması mümkün olmayan kaplumbağalar, börtü böcekler; alevlere ve zifiri dumana teslim olan savunmasız bedenler… Binlerce can, binlerce bitki yandı. Velhasıl onlar yaktı, biz yandık… Sahi bunu siyasette rant devşirmeye çalışanlara ne demeli? PKK'lı Murat Karayılan’ın ‘Ateşin Çocukları İnisiyatifi’ adlı örgüte ‘’Ormanları Yakın’’ talimatı, Selahattin Demirtaş’ın ‘’Cizre, Bodrum’dan uzak değildir’’ açıklaması faillerinin kim olduğu apacık ortada değil midir? Tüm bunlara rağmen bu alçak eylemleri yapanları görmezden gelip, hükümete yığmaya çalışan sözüm ona iktidara talip olanlara ne demeli? Ciğerimiz yandı deyip, yakanlara üç maymunu oynuyorlar… Kanmayın o süslü kelamlarına! Hissetmezler. Üzülmezler. Umursamazlar. Akletmezler. Yürekten kahrolmuş rolünü oynuyorlar, yemezler… En hazin tarafımız nedir biliyor musunuz? Cevap vereyim; Birlik olamamak… Ülkenin bekası tehlikeye girdi, birlik olamadık. Savaşa girdik, onlarca fidanı toğrağa verdik, birlik olamadık. Ormanlarımızı, ciğerimizi, evlatlarımızın geleceğini yaktılar, birlik olamadık. Velhasıl bir olamadığımızdan bir bir olduk. Osmanlı beyliği birlik oldu, üç kıtaya hükümran olan İmparatorluk oldu. Kuzey Amerika birlik oldu, devasa güç ABD oldu. Avrupa birlik oldu, refah seviyesine imrenerek bakılan AB oldu. Kan, gözyaşı ve feryatların eksik olmadığı diyarlar; Suriye, Libya, Irak... Birlik olamadılar! Binaenaleyh, Türlü sıkıntılar ezelden beri vardı ve ebede kadar devam edecektir. Önemli olan birlik olup akılcı ve çözüm odaklı adımlar atmaktır. Terör, kaos ve anarşinin; bilhassa son günlerde baş gösteren orman yangınlarının son bulmasını temenni ediyorum. Esen kalın...
Pencereyi Kapat
Ekleme Tarihi: 31 Temmuz 2021 - Cumartesi

YANDIK ve SAVRULDUK

Düşünün kaçamayan tavşanlar, kuluçkadaki kuşlar, kaçması mümkün olmayan kaplumbağalar, börtü böcekler; alevlere ve zifiri dumana teslim olan savunmasız bedenler…
Binlerce can, binlerce bitki yandı.
Velhasıl onlar yaktı, biz yandık…

Sahi bunu siyasette rant devşirmeye çalışanlara ne demeli?
PKK'lı Murat Karayılan’ın ‘Ateşin Çocukları İnisiyatifi’ adlı örgüte ‘’Ormanları Yakın’’ talimatı, Selahattin Demirtaş’ın ‘’Cizre, Bodrum’dan uzak değildir’’ açıklaması faillerinin kim olduğu apacık ortada değil midir?

Tüm bunlara rağmen bu alçak eylemleri yapanları görmezden gelip, hükümete yığmaya çalışan sözüm ona iktidara talip olanlara ne demeli?

Ciğerimiz yandı deyip, yakanlara üç maymunu oynuyorlar…

Kanmayın o süslü kelamlarına!
Hissetmezler.
Üzülmezler.
Umursamazlar.
Akletmezler.
Yürekten kahrolmuş rolünü oynuyorlar, yemezler…

En hazin tarafımız nedir biliyor musunuz?
Cevap vereyim;
Birlik olamamak…

Ülkenin bekası tehlikeye girdi, birlik olamadık.
Savaşa girdik, onlarca fidanı toğrağa verdik, birlik olamadık.
Ormanlarımızı, ciğerimizi, evlatlarımızın geleceğini yaktılar, birlik olamadık.
Velhasıl bir olamadığımızdan bir bir olduk.

Osmanlı beyliği birlik oldu, üç kıtaya hükümran olan İmparatorluk oldu.
Kuzey Amerika birlik oldu, devasa güç ABD oldu.
Avrupa birlik oldu, refah seviyesine imrenerek bakılan AB oldu.

Kan, gözyaşı ve feryatların eksik olmadığı diyarlar;
Suriye, Libya, Irak...
Birlik olamadılar!

Binaenaleyh,
Türlü sıkıntılar ezelden beri vardı ve ebede kadar devam edecektir. Önemli olan birlik olup akılcı ve çözüm odaklı adımlar atmaktır.

Terör, kaos ve anarşinin; bilhassa son günlerde baş gösteren orman yangınlarının son bulmasını temenni ediyorum.

Esen kalın...

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve sancakplus.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.